Installing and removing Active Directory

چهار روش برای نصب AD وجود دارد :

1- نصب AD از طریق Wizard : 90 درصد از این روش استفاده می شود چون همه کارها را به طور اتوماتیک برای شما انجام می دهد . به شما اجازه می دهد که یک forest ، Domain ، Child Domain و tree جدید بسازید و حتی DC به Domain تان اضافه کنید . طریقه ی اجرای آن به صورت start \ run \ dcpromo می باشد . مزیت آن این است که خیل را حت است زیرا از dialog box ها استفاده می کنید .

2- نصب غیابی ( Unattended Installation ) : شما می بایست از قبل یک فایلی را به نام answer file ایجاد کنید و سپس آن را اجرا نمایید در این حالت دیگر خودتان مجبور نیستید در ان محل حضور داشته باشید و Domain را به صورت غیابی برای شما می سازد . مواردی که باید در answer file باشد را می توانید با رجوع به ref.chm در Deploy.cab در مسیر \support\tools در CD 2003 به دست آورید . طریقه ی اجرای آن به صورت start \ run \ dcpromo /answer:answer file می باشد . مزیت آن این است که دیگر نیازی به نشستن پشت سیستم نیست تا بخواهید به dialog box ها جواب دهید پس زمان کمتری نیاز دارد .

3- Network or Backup media : شما از قبل از AD پشتیبان تهیه کرده و آن را برای ساخت DC تان استفاده می کنید . می توانید از طریق ntbackup یک پشتیبان از AD بر روی DC بگیرید و سپس آن را بر روی یک member server داخل Domain تان restore کنید . شما از طریق start \ run \ ntbackup می توانید از system state data بر روی DC اصلی پشتیبان بگیرید و سپس از طریق start \ run \ dcpromo /adv می توانید پشتیبان را بر روی یک member server بازیابی کنید . نیاز ندارد که یک کپی کامل برای یک DC جدید اتفاق بیفتد چون از آخرین backup استفاده می شود میزان replication بعدی کم می باشد .

4- استفاده از Configure you server Wizard : محدود است و فقط اجازه می دهد که اولین DC را داخل Domain تان نصب کنید .

/ 1 نظر / 36 بازدید
مسعود

سلام .لطفاَ سرور 2008 رو اموزش بده